Mis on Kundalini jooga?2022-05-01T20:28:56+03:00

Yogi BhajanKundalini jooga on iseenese olemuse lahtiharutamine, mille käigus avastad oma potensiaali ja elujõu ning jõuad oma voorusteni. Ei ole midagi väljaspoolt sind ennast. Püüa sellest aru saada. Kõik on olemas sinus eneses. Sa oled oma terviklikkuse varakamber.

Sul on õigus olla terve, õnnelik ja püha. See on su sünniõigus. – Yogi Bhajan

Mis on Kundalini jooga?

“Kundalini” tähendab sõna-sõnalt “kallima juukseloki keerd”. See on metafoor, poeetiline viis kirjeldamaks energiavoolu ja teadvust, mis on juba olemas igaühes meist. See praktika võimaldab sul ühineda oma universaalse Olemusega. See individuaalse teadvuse ja universaalse teadvuse ühinemine loob “jumaliku liidu”, mida kutsutakse “joogaks”.

Kundalini jooga, nagu seda õpetas Yogi Bhajan

Kundalini jooga on teadlikkuse jooga. See koosneb lihtsatest jooga tehnikatest, mida saab nautida igaüks, sõltumata vanusest või füüsilistest võimetest. See on tuhandete aastate jooksul valgustunud joogide poolt välja töötatud iidne kunst ja teadus, mis sisaldab hingamisharjutusi (pranayam), jooga asendeid (asanas), heli (naam), loitsimist (mantra), kehalukke energia juhtimiseks (bhandas), käte asendeid (mudra) ja meditatsiooni. Selle eesmärk on pakkuda sulle kogemust oma kõrgeimast teadvusest Kundalini energia tõstmise läbi.

Mida ma saan Kundalini joogat tehes?

Kundalini jooga ehitab üles terve keha, arendab tasakaalustatud meelt, aitab võtta ühendust sinus peituva lõpmatusega ja sinu kaasasündinud sisemise tarkusega. Samuti avab see uksed, et saaksid ületada oma täit potentsiaali.
See annab sulle elujõudu ja tervist, mis on sinu sünnipärane õigus. See paneb sind särama, muudab rahulikuks ja tugevaks, nii et saad julgelt seista vastu elu väljakutsetele ja väljuda neist võitjana.

Kundalini jooga on tõhus enese muutmise ja isikliku arengu süsteem. Kundalini jooga stimuleerib individuaalset arengut läbi süstemaatiliste tehnikate, aidates tugevdada närvi- ja näärmesüsteemi (tervise alustalad), suurendab stabiilsust ja elujõudu. Meditatsioon parandab vaimset kontsentratsiooni, teritab teadlikkust ja annab vahetu kogemuse teadvusest. Kundalini jooga hõlmab kõiki teisi joogasüsteeme ja -tehnikaid.

Milline näeb välja Kundalini jooga tund?

Tund kestab tavaliselt 90 minutit. Iga tund on erinev.

Kundalini jooga tund on kindla ülesehitusega. Tund algab hingamisharjutustega ning sissehäälestus- ja kaitsemantra loitsimisega. Järgnevad soojendusharjutused, mille abil valmistatakse ette lülisammas ja lihased tugevama toimega ja raskemate harjutuste sooritamiseks.

Järgneb harjutuste kompleks – kriya, mis on suunatud konkreetsele eesmärgile: kõhulihased, seljalihased, immuunsüsteemi tugevdamine, närvisüsteemi tugevdamine, ajupoolkerade tasakaalustamine, seksuaalenergia tasakaalustamine, külluse loomine ja palju muid teemasid. Tund lõpetatakse pikema lõdvestuse ja meditatsiooniga.

Joogatunnis on väga suur osakaal hingamisharjutustel, mille eesmärk on puhastada organismi, lõdvestada lihaseid, täita keha värske elujõu – prana’ga, samuti õppida valitsema oma mõtteid, tundeid ja keha.

Kundalini jooga tundi võib tulla igaüks, eelnev joogakogemus ei ole vajalik.

Kundalini jooga tunnis kanna mugavat riietust – soovitavalt naturaalsest materjalist heledaid riideid ja peakatet. Kui soovid, võta kaasa oma veepudel. Joogat teeme paljajalu või sokkides. Ramadasa tundides on kohapeal olemas matid, pleedid ja vesi.

Ära söö väga tugevat einet vähemalt 2 tundi enne joogasse tulekut!

Kui sul on tõsiseid tervisehädasid, siis konsulteeri eelnevalt arstiga jooga sobivuse osas ja teavita neist ka joogaõpetajat. Ka siis, kui ootad beebit!

Kundalini jooga kohta saad rohkem lugeda siit.

Huvitavaid linke:

www.kundaliniyoga.ee

http://www.kriteachings.org/

http://www.yogibhajan.org/