doTerra eeterlikud õlid2018-09-11T15:02:06+00:00

DoTerra+Essential+Oil+Intro+Kit

<<SIIT>> saad uurida doTerra teraapiliste eeterlike õlide kohta, tellida ja ise liituda.

Kui soovid täpsemat infot, siis kirjuta või helista: info@kundalini.ee , tel 53414162, Sigrid.

Mis on eeterlikud õlid?

Kui oled kunagi nuusutanud puhkeva roosipunga lõhna, siis oledki eeterlikku õli enda peal kogenud.

Eeterlikud õlid on looduses naturaalselt leiduvad aromaatsed orgaanilised keemilised ühendid, mida võib leida praktiliselt kõikide taimede seemnetes, vartes, õites, juurtes, koortes ja lehtedes. Kuigi nad on rasvlahustuvad ei sisalda nad rasvhappeid ega loomseid rasvaineid.

Eeterlik õli on puhas, võib öelda et karge vedelik, mis nahaga kokkupuutel koheselt imendub jõudes vereringesse nii ruttu kui 30 sekundi jooksul. Puhas, ehtne, lisaaineteta eeterlik õli on poolläbipaistev ning värvus võib varieeruda kristallselgest siniseni. Luubi all näevad eeterlikud õlid välja nagu pisikesed kotikesed, mis moodustavadki vastava taime immuunsüsteemi. Need “paunakesed” ongi just need, mis kaitsevad seda taime haiguste, keskkonnamõjude või kahjurite eest. Neis peituvadki eeterlikud õlimolekulid, mille pigistamise või pressimise tagajärel vabanevad õhku lenduvad aromaatsed ühendid.

Eeterlike õlide toime ja kasu ulatub tunduvalt kaugemale kui pelgalt aroomi kogemine. Juba iidsete kultuuride tuhandete aastate tagustest ajaloo toimikutest võib lugeda eeterlike õlide väärtustamisest ja kasutamisest nii meditsiinivaldkonnas kui ka kokanduses ja rituaalide läbiviimisel.

Kuna taimede molekulaarne ülesehitus on sarnane inimese molekulaarsele ülesehitusele, omavad eeterlikud õlid inimese organismile üliolulist tähtsust. Puud, põõsad, taimed, lilled ja juured on looduse kingitus inimkonna kui liigi ellujäämisele aitamaks hoida ja taastada inimorganismi tasakaalu kõikide elundkondade vahel nii vaimsel kui füüsilisel tasandil.