Meditatiivne kõnd (Hingamiskõnd, Breathwalk)
Ilmad on soojemad, õhtud on pikemad, õues on jälle mõnus jalutada ja oma akusid värske õhuga laadida. Aga tee seda seekord teistmoodi – koos hingamismeditatsiooniga.
[fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”]
Meditatiivne kõnd on kiirtee hea füüsilise ja mentaalse vormi saavutamiseks. See on hingamistehnika koos liikumisega. Ja kui teha teadlikult, siis hingamine saavutab kontrolli meele üle ja laseb sul rakendada hingamise jõudu suunatud tegevuseks.
Kui hingamine ja liikumine on kombineeritud mantraga, siis see vaigistab suvalise jutuvadina meeles ja äratab su kuulama peenema tasandi hääli, mis tulevad südamest.
Kuidas teha?
Algul kõnni normaalselt, ennast tunnetades ja keha tajudes. Siis tunneta oma hingamist. Kas sa hingad, kasutades rinnalihaseid või diafragmat. Kas hingamine on pinnapealne ja ettearvamatu või sujuv ja sügav? Häälekas või vaikne? Kas hingad suu kaudu või ninaga? Tasapisi korrigeeri oma hingamist, et see hakkaks muutuma rohkem läbi nina hingamiseks, diafragmaga, sujuv ja vaikne.
Siis koordineeri oma hingamine oma sammudega. Sisse hingates tee 4 sammu ja välja hingates 4 sammu. Tee seda nii kaua, kuni see muutub loomulikuks.
Kui sa eesialgu ei suuda seda hingamise rütmi hoida, siis võid ka hingata sisse 2 sammuga ja välja 2 sammuga.
Siis muuda hingamine segmenteerituks, iga sammu ajal tee häälekalt üks õhupahvak sisse hingates, kõht paisub. Keskendu sellele helile. Siis sama välja hingates, naba tõmbub sissepoole. Alusta 3 minutist, siis kõnni loomulikult 3 min.
Siis lisa MANTRA: 4 sammuga sisse hingates lausu mõttes või kõvasti ’SA-TA-NA-MA’. Ja välja hingates 4 sammuga: ’SA-TA-NA-MA’.
Sa – lõpmatus, kosmos, kõige algus.
Ta – elu ja eksistents.
Na – transformeerumine, surm.
Ma – uuestisünd.
Kõnni mantra ja hingamisega 3-5 min. Siis puhka mõne minuti jooksul. Siis jälle 3-5 min mantra ja hingamisega kõndi. Keha loob varsti oma rütmi.
MUDRA ehk sõrmede liikumine. Kui sa oled kohanenud mantra ja hingamisega kõndimisega, siis lisa ka mudra:
Sa – too kerge survega kokku nimetissõrme ots ja pöial,
Ta – too kerge survega kokku keskmine sõrme ots ja pöial,
Na – too kerge survega kokku sõrmusesõrme ots ja pöial,
Ma – too kerge survega kokku väike sõrme ots ja pöial.
Yogi Bhajan rääkis mantra kasuteguritest:
Sa – tekitab emotsionaalsuse ja laienemise,
Ta – loob tunde transformatsioonist ja jõust,
Na – stimuleerib universaalse armastuse tunnet,
Ma – arendab suhtlemiskvaliteeti.
Kui sa vibreerid iga sõrmeotsa puudutades, siis sa vahetad oma elektrilisi pooluseid. Nimetissõrm ja sõrmusesõrm on elektriliselt negatiivsed, teised positiivsed. See loob su aura elektromagnetväljale tasakaalu. Sa-ta-na-ma loitsimine on SatNam-i tuum või põhiolemus.
Iga kord, kui sa tekitad pöidla ja teiste sõrmedega mudra, siis su Ego istutab selle mudra mõju su teadvusesse.
Nimetissõrm (gyan mudra) – teadmised.
Keskmine sõrm (shuni mudra) – tarkus, intelligentsus ja kannatlikkus.
Sõrmusesõrm (surya mudra) – vitaalsus, eluenergia.
Väike sõrm (buddhi mudra) – kommunikatsioon.
Aju tasakaalustamine: Sa-ta-na-ma kõndimis-meditatsioon tasakaalustab aju poolkerasid. Tegelikult – sa teed juba nii palju sel ajal, kui sa kõnnid. See võib olla üpris väljakutsuv – see oleks justkui ühe käega patsutada pealaele ja teisega teha kõhu peal ringe.
Alusta kõigepealt nina ja jalgade koostööst, siis peas mantra, siis alles sõrmed.
Gurmukhi, Sanskrit, Ladina and Heebrea keeled on pühad, sest neid kõneledes sa liigutad keelt suulae vastu just nii, et see tekitab sisemise kogemuse. Suulaes on 84 meridiaani. Keele puudutused vastu suulage stimuleerivad hüpothalamust ja tekitavad sellega ajus keemilisi muutusi.
Proovi seda kõndimisjoogat 3 päeva jooksul ja vaata, kas tunnetad muutusi endas – uut energiat ja head keskendumisvõimet, mis toetavad sind kõigis su tegemistes ülejäänud päeva jooksul. Siis pikenda kõndimise aega esialgu 11 minutini ja siis 22 minutini päevas.
Meditatiivse kõnniga sa tõstad oma energiataset, treenid südant, tugevdad närvisüsteemi, vaigistad pidevalt lobiseva meele, tasakaalustad meeleseisundit, püsid käesolevas hetkes.
Sobib hästi neile, kes tahavad treenida ja mediteerida samal ajal. Siin on korraga Kundalini jooga traditsioonidest pärit pranayama ja mantra. Küsimus ei ole selles, kui mitu kilomeetrit sa kõnnid või kui palju sa kaloreid põletad, vaid selles, kui palju sa pingutasid. See on keha, hingamise ja meele koostöö toomine käesolevasse hetke, see on enese ja looduse ühenduse tunnetamine.
Proovi ja naudi!
Sigrid
https://www.facebook.com/RaMaDaSa.Yoga/
[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]